Zábradlí na schodiště, balkonové zábradlí, interiérové zábradlí. Zde všude lze použít jako materiál nerez, hliník, pozink, ale i sklo nebo dřevo. Dnes se podíváme na to, proč jsou u nás nejoblíbenější nerezové zábradlí a hliníkové zábradlí.

Přestože se zábradlí na schodiště vyrábí z mnoha materiálů, již od fáze návrhu a projektu přemýšlíme o tom, aby tento doplněk stavby splňoval naše představy a nároky. Mezi nejběžnější vlastnosti patří bezúdržbový materiál, bezpečnost, váha, jednoduchá montáž nebo design.

Z výše zmíněných slov je sice jasné, že například skleněné interiérové zábradlí může vypadat elegantně a esteticky, ale rozhodně nebude bezúdržbové. Mimo to musíme posuzovat také cenový rozdíl nebo odlišnou hmotnost.

Nízká hmotnost a povrchová úprava jsou výhody hliníkového zábradlí

Již probíraná hmotnost může být pomyslným jazýčkem na misce vah, která nás přikloní k volbě hliníkového zábradlí. Uvádí se, že takovéto zábradlí na schodiště je průměrně o dva kilogramy lehčí, než kovové pozinkované zábradlí.

Hliníkové balkonové zábradlí má i další výhodu. Díky nejrůznějším speciálním povrchovým úpravám je možné vytvořit barvu zábradlí a odstín přesně podle vašich představ. Takovéto balkonové zábradlí nejenom, že bude krásným estetickým doplňkem vašich interiérů a exteriérů, ale díky těmto povrchovým úpravám zajistíme hliníkovému balkonovému zábradlí i dlouhou životnost a stálou barevnost.

Nerezové zábradlí aneb investujte do kvality

Nerezové zábradlí reprezentuje investici do kvality. Jednou z nesporných výhod je fakt, že odolnost nerezové ocele ji předurčuje k použití v náročných venkovních i vnitřních podmínkách. Vybíráte-li materiál pro své balkonové zábradlí nebo zábradlí na schodiště, začněte uvažovat právě o nerezu.

Další výhodu spatřujeme v neobyčejné variabilitě nerezového zábradlí. Máte-li v úmyslu postavit k vašemu novému rodinnému domu tradiční rovné nerezové zábradlí, můžete jej vhodně doplnit ozdobnými prvky, dřevem nebo sklem. Nerezové zábradlí se ale hodí také všude tam, kde chceme využít oblých tvarů, tedy například točitých schodišť. Nerezové zábradlí na schodiště v točitém provedení bude vždy představovat moderní doplněk, ale i praktický prvek vašeho rodinného domu.

U nás v Zámečnictví Nováček s.r.o. se zabýváme také výrobou nerezového zábradlí. Objednat u nás můžete ale také zábradlí na schodiště, balkonové zábradlí nebo interiérové zábradlí. Domluvte si s námi schůzku. Společně probereme Vaše představy, navrhneme Vám řešení a zhotovíme pro Vás nerezové zábradlí na míru podle Vašich představ.

Pojďme spolupracovat